
Lähme TÜLi
Claim This Podcastby Teatriteaduse Üliõpilaste Loož
Podcast Overview
<p>TÜL ehk Teatriteaduse Üliõpilaste Loož on Tartu Ülikooli kultuuriteaduste instituudist välja kasvanud vabatahtlik ühendus. TÜL pakub noortele teatrihuvilistele võimalust pidada teatriteemalist dialoogi ja korraldada erinevaid etenduskunstidega seotud ettevõtmisi. Nüüdseks on TÜLikad jõudnud omadega teatrile keskenduva taskuhäälingu "Lähme TÜLi" loomiseni. Mõtteid vahetatakse kõikvõimalikel teatriga seonduvatel teemadel – juttu tuleb nii inimestest, lavastustest, teatriharidusest kui ka kõikvõimalikust muust päevakajalisest. Loodame, et kõnetab!</p>
Language
🇪🇪
Publishing Since
2/14/2022
1 verified contact email on file for Lähme TÜLi
Pitch yourself as a guest, propose sponsorships, or reach out directly to the host.
Recent Episodes

April 30, 2026
Lähme TÜL-i 34: Uued tuuled!
<p>Episoodis räägivad TÜL-i uus juhatus Leelo Mikk, Anet Ivanov ja Mirjam Koppel oma teatripisiku algusest, 2026. aasta teatriauhindadest ja märtsikuu lemmikutest.</p><p>Vestlust suunas Annaliisa Martson</p><p>Esimesele korrale kohaselt on ka väikesed helilised viperused. Järgmine kord proovime paremini!</p>

March 10, 2026
Lähme TÜLi 33: Etüüd
<p>Teatriteaduse Üliõpilaste Looži ja Tartu Üliõpilasteatri ehk TÜLi ja TÜTi inimeste koostöös valminud kuuldemäng.</p><p>Pühendatud Eesti Raamatu Aastale 2025.</p><p><br></p><p>Näidendi kirjutamisel on kasutatud Vaino Vahingu, Juhan Liivi, Albert Koeney, Anna Haava, Nikolai Baturini, Astrid Reinla, Hando Runneli ja Eduard Vilde tekste, “Mässajate laulu” (Naissoo / Rummo), “Konnade kirbulaulu” (Kesküll / Lennuk) ja “Spordimeeste laulu” (Pajusaar / Tungal) sõnu ning enam-vähem üht mõttekäiku Miguel de Unamuno teosest “Udu” (tõlkinud Ruth Lias). </p><p>Ja lavastuses hulga muusikat ja heliefekte ka.</p><p><br></p><p>Dramaturg-lavastaja: Rudo Verner Vallner (TÜL ja TÜT)</p><p>Helirežissöör ja lõpumuusika autor: Susanna Teimann (TÜL)</p><p>Näitlejad: Susanna Teimann, Mathias Ausmeel (külalisena), Kristjan Kundla, Hella Niitra, Oskar Piik ja Sirelin Timmermann (viimased neli TÜTist)</p>

October 30, 2025
Lähme TÜLi 32: Vabaduse festival ja Draama 2025
<p><span>Mikrofonide taga on teatriteaduse 3. kursuse tudengid Susanna Teimann, Gerli Raag ja Rudo Verner Vallner. </span></p><p><span>Jutuks tulevad peamiselt kolmiku 2025. aastal külastatud Vabaduse festival ja Eesti Teatri Festival DRAAMA. </span></p><p><span>Sekka ka muusikat Paul Dessault ja Susanna Teimannilt.</span></p><p><span>Salvestatud 25.09.25.</span></p><p><br></p><p><span>LAUL VIIENDAST ELEVANDIST (tlk Jaan Kross)</span></p><p><br></p><p><span>Nelja elevanti pidas härra Džin </span></p><p><span>ja ka viies seal veel seisis. </span></p><p><span>Neli olid metsikud, kuid viies ei. </span></p><p><span>Tema seisis ja valvas teisi.</span></p><p><br></p><p><span>Marss-marss!</span></p><p><span>Härra Džinil on mets, eks te tea. </span></p><p><span>See peab saama õhtuks juuritud, </span></p><p><span>kuid õhtu on ju pea!</span></p><p><br></p><p><span>Neli elevanti metsa juurivad. </span></p><p><span>Härra Džin sõidab viienda seljas. </span></p><p><span>Terve päev laisalt siis vahtis number viis, </span></p><p><span>kuidas töö käis teisel neljal.</span></p><p><br></p><p><span>Marss-marss! </span></p><p><span>Härra Džinil …</span></p><p><br></p><p><span>Neljal elevandil villand siis sai </span></p><p><span>metsa juurimast nõndaviisi.</span></p><p><span>Härra Džinil õhtu eel nelja peale täis läks meel,</span></p><p><span>aga viies sai talt märsi riisi.</span></p><p><br></p><p><span>Mis? Mis? </span></p><p><span>Härra Džinil …</span></p><p><br></p><p><span>Neljal elevandil puudu oli kihv.</span></p><p><span>Ainult viies neist kandis veel kihva.</span></p><p><span>Ja see viies klobis, häbi, neli elevanti läbi. </span></p><p><span>Härra Džin aga naeris kihva.</span></p><p><br></p><p><span>Marss-marss!</span></p><p><span>Härra Džinil …</span></p><p><br></p><p><br></p>
34 total episodes available
Deep-dive analytics for Lähme TÜLi
Frequently asked questions
Have a different question and can't find the answer you're looking for? Reach out to our support team by sending us an email and we'll get back to you as soon as we can.
- What is Lähme TÜLi?
<p>TÜL ehk Teatriteaduse Üliõpilaste Loož on Tartu Ülikooli kultuuriteaduste instituudist välja kasvanud vabatahtlik ühendus. TÜL pakub noortele teatrihuvilistele võimalust pidada teatriteemalist dialoogi ja korraldada erinevaid etenduskunstidega seotud ettevõtmisi. Nüüdseks on TÜLikad jõudnud omadega teatrile keskenduva taskuhäälingu "Lähme TÜLi" loomiseni. Mõtteid vahetatakse kõikvõimalikel teatriga seonduvatel teemadel – juttu tuleb nii inimestest, lavastustest, teatriharidusest kui ka kõikvõimalikust muust päevakajalisest. Loodame, et kõnetab!</p> - How often does this podcast release new episodes?
This podcast updates weekly.
- Where can I listen to this podcast?
This podcast is available on 8 platforms including Apple Podcasts, Spotify, and more. You can also use the RSS feed directly.
- Does this podcast accept guests?
Information about guest appearances is not available.
Legal Disclaimer
Pod Engine is not affiliated with, endorsed by, or officially connected with any of the podcasts displayed on this platform. We operate independently as a podcast discovery and analytics service.
All podcast artwork, thumbnails, and content displayed on this page are the property of their respective owners and are protected by applicable copyright laws. This includes, but is not limited to, podcast cover art, episode artwork, show descriptions, episode titles, transcripts, audio snippets, and any other content originating from the podcast creators or their licensors.
We display this content under fair use principles and/or implied license for the purpose of podcast discovery, information, and commentary. We make no claim of ownership over any podcast content, artwork, or related materials shown on this platform. All trademarks, service marks, and trade names are the property of their respective owners.
While we strive to ensure all content usage is properly authorized, if you are a rights holder and believe your content is being used inappropriately or without proper authorization, please contact us immediately at hey@podengine.ai for prompt review and appropriate action, which may include content removal or proper attribution.
By accessing and using this platform, you acknowledge and agree to respect all applicable copyright laws and intellectual property rights of content owners. Any unauthorized reproduction, distribution, or commercial use of the content displayed on this platform is strictly prohibited.
